دانلود کاملترین و جامع ترین مقالات هنر و معماری - 1395/5

کدهای اختصاصی
Code

الکسا

X بستن تبلیغات

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 186
» بازديد ديروز : 2
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 200
» بازديد سال : 200
» بازديد کل : 26461
» اعضا : 0
» مطالب : 327

دانلود مقاله عکس و معماری باروک


تاریخ انتشار پست : 1395/5/27 بازدید : 22
مقاله دوره باروک - عکس و متن و نقشه های کامل
مقاله زیر در مورد یک سبک از معماری به نام باروک است که در این مقاله توضیحی از سبک و عکس هایی از باروک آمده است.
در اواخر قرن 16 میلادی سبکی در فرانسه ابداع شد که تلفیقی ار هنر های معماری نقاشی و موسیقی و مجسمه سازی آغاز شد و تا 2 قرن در اروپا ادامه داشت و بعد ان به امریکای جنوبی و مرکزی گسترش یافت.در این سبک...

دریافت فایل
دسته : مقالات معماری ,
برچست ها :

دانلود معماری داخلی در قالب پاورپوینت


تاریخ انتشار پست : 1395/5/25 بازدید : 22
دانلود پاورپوینت معماری داخلی
پاورپوینت معماری داخلی شرحی درباره طراحی داخلی و بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان را بیان میکند این نمونه پاورپوینت زیبا در 30 اسلاید ویرایش شده است.
در معماری روز دنیا طراحی داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.طراحی فضایی است که توسط مرزهای ساختمانی ساخته شده. همچنین می‌تواند طراحی نخستین نقشه برای استفاده، طراحی تجدی برای تغییر دادن طرح، یا تجدید نظر کردن در مورد طرح و استفاده‌های مطابق نیاز نیز باشد.

دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :

دانلود معماری مسجد جامع اصفهان در قالب پاورپوینت


تاریخ انتشار پست : 1395/5/23 بازدید : 23
دانلود پاورپوینت معماری مسجد جامع اصفهان
پاورپوینت  معماری حاضز سبک معماری مسجد جامع اصفهان را نشان میدهد این پاورپوینت در 33 اسلاید ویرایش شده است.

برای مشاهده با کیفیت بیشتر عکس بالا گزینه دریافت فایل را کلیک کنید.
یکی از زیباترین معماری های اسلامی در ایران مسجد جامع اصفهان است که نمادی زیبا از مذهب جعفری را نشان میدهد ساخت این مسجد به اوایل ظهور اسلام  برمیگردد.
مسجد جمعه یا مسجد جامع اصفهان از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین ابنیه مذهبی ایران است. این مسجد مجموعه تاریخی وسیعی را به ابعاد ۱۷۰ در ۱۴۰ متر در شمال شرقی اصفهان و کنار میدان کهنه نشان می‌دهد و امروز شامل قسمت‌های مختلفی است از قبیل گنبد نظام‌الملک، گنبد تاج‌الملک، حیاط چهار ایوانی و شبستان‌های گرد آن، مدرسه مظفری، محراب الجایتو که هر یک نمایانگر سیر هنر معماری اسلامی در دوره‌ای خاص هستند. 
بنا بر شواهد تاریخی، مسجد جامع اصفهان بر روی ویرانه‌های مسجد قدیمی تری ساخته شده که اعراب ساکن قریه طهران در اصفهان در قرن دوم هجری در یهودیه بنا کرده بودند. مسجد اولی بر خرابه‌های ابنیه‌ای مربوط به اواخر دوره ساسانی برپا شده بود.
مهم‌ترین طرحهای توسعه در دوران آل بویه و صفویه صورت پذیرفته‌اند. سبک معماری مسجد شیوه رازی است.
مسجد جامع اصفهان منعکس کننده هنر بیزانس و کلاسیک در قالب یک بنای سنتی و اسلامی است.
             
دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :

دانلود معماری به سبک خراسانی در قالب پاورپوینت


تاریخ انتشار پست : 1395/5/21 بازدید : 25
دانلود پاورپوینت معماری سبک خراسانی
پاورپوینت معماری سبک خراسانی درباره معماری خاص مساجد خراسان از زمان صدر اسلام تا کنون میباشد این پاورپوینت در 72 اسلاید ویرایش شده است.

شیوه خراسانی نام یکی از شیوه‌های معماری ایرانی است. این شیوه در قرن اول هجری آغاز شد و تا قرن چهارم ادامه داشت. تأثیر اصلی را در این مکتب از هنر ساسانیان و خصوصاً بناهای طاق‌قوسی چون ایوان مداین و طاق کسری دریافت کرده بود.
 در این شیوه مساجد به صورت شبستانی یا چهل‌ستونی هستند. قوس‌ها به صورت بیضی یا تخم‌مرغی هستند و مساجد در این عصر بسیار ساده هستند. از بناهای این دوره می‌توانیم به مسجد جامع فهرج و مسجد تاریخانه دامغان (خدای‌ خانه دامغان) اشاره کنیم.
                          
دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :

پاورپوینت تنوع رنگ و روانشناسی رنگ در معماری


تاریخ انتشار پست : 1395/5/19 بازدید : 12
دانلود پاورپوینت روانشناسی رنگها در معماری

پاورپوینت روانشناسی رنگ ها در 57 اسلاید گردآوری شده است این نمونه پاورپوینت  زیبا مجموعه ای از تاثیرات روانشناسی رنگ ها را نشان میدهد.

 برای یک لحظه تصور کنید دنیای اطراف شما سیاه و سفید است بدون هیچ رنگی درک این تصور ایا قابل قبول است برای ذهن شما هر رنگ تأثیر فیزیکی و روحی خاصی را بر روی بیننده می گذارد و افراد واکنش های متفاوتی نسبت به رنگ های مختلف از خود نشان می دهند. محققان تاکنون نتوانسته اند یک سیستم منسجم جهانی که قادر به دسته بندی کلیه واکنش های افراد نسبت به رنگ های مختلف باشد را پایه ریزی نمایند و معتقدند که عکس العمل افراد به فاکتورهای متعددی نظیر فرهنگ، جنسیت، سن، موقعیت احساسی و ذهنی، تجربه های خاص فردی بستگی دارد. البته نوع و شدت این واکنش ها نیز منحصر بفرد است. روان شناسی رنگ ها یک شاخه نظری نیست که تنها به بخش آکادمیک محدود شود، بلکه گستره تحقیقات این حوزه در زندگی روزمره عموم مردم نمود پیدا می کند. روان شناسی رنگ ها در دنیای تجاری امروز حائز اهمیت است و می توان اظهار داشت که هر چیزی را که در اطراف خود می بینیم به گونه ای در ارتباط مستقیم با این علم است.
           
دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :

دانلود آرمانشهر ایرانی در قالب پاورپوینت


تاریخ انتشار پست : 1395/5/17 بازدید : 23
پاورپوینت آرمانشهر ایرانی
نمونه پاورپوینت های زیبای زیر در رابطه با آرمانشهر ایرانی است این پاورپوینت در 14 اسلاید جمع آوری شده است.

آرمان‌شهر (در زبان‌های غربی utopia) برای نخستین بار توسط تامس مور در سال ۱۵۱۶ در کتابی به همان عنوان بکار گرفته شد. پیش‌تر مفهوم‌های مشابهی از این واژه در آرای فلاسفه یونان باستان (افلاطون و ارسطو) عرضه شده و در فلسفهٔ اسلامی از آن به عنوان «مدینه فاضله» یاد شده است.
آرمان‌شهرخواهی (به انگلیسی: utopianism) عبارت است از دلبستگی به ایجاد یا خیال‌پردازی دربارهٔ یک نظم اجتماعی آرمانی.از روزگار افلاطون تاکنون بسیاری از نویسندگان طرح جامعه‌های آرمانی ریخته‌اند و همچنین بسیاری از گروه‌های دینی و بهبودخواهان سیاسی در اروپا کوشش‌هایی برای برپاکردن جامعه‌های آرمانی کرده‌اند.

دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :
پاورپوینت جامع بررسی و تحلیل میدان سن مارکو ونیزپاورپوینت زیر درباره تحقیق و تحلیل میدان سن مارکو ونیز ایتالیا است.
شهر ونیز یکی از چشم نواز ترین شهرهای جهان است کمتر کسی پیدا می شود که خلاف این جمله را بگوید همه ما علاقه مندیم برای یکبار هم شده این شهر را از نزدیک ببینیم.جاذبه های این شهر شامل میدان سن مارکو ,کلیسای کاتولیک سنت ماریادلاسلوته,قصر دوک, کانال بزرگ و...میباشد                                                                                                                                                                                                                                            قدمت ونیز طبق گفته باستان شناسان به قرون پنجم و ششم بعد از میلاد مسیح است.          میدان سن مارکو (به ایتالیایی: Piazza San Marco) تلفظ ایتالیایی: [ˈpjatt͡sa san ˈmarko] (به انگلیسی: St Mark's Square) میدان عمومی اصلی شهر ونیز در ایتالیا است که عموماً با عنوان میدان (la Piazza) شناخته می‌شود. پیاتزتا (Piazzetta) (به معنای میدانچه یا میدان کوچک) توسعهٔ میدان سن مارکو در گوشهٔ جنوب شرقی آن در طول مسیر آب محسوب می‌شود. (به نقشه نگاه کنید) این دو فضا (میدان و میدانچه) مرکز اجتماعی، مذهبی و سیاسی شهر ونیز هستند و معمولاً یکپارچه درنظر گرفته می‌شوند.                          
دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :
پاورپوینت مرمت و باز سازی عمارت مسعودیه
پروژه پاورپوینت فوق درباره مرمت و بازسازی یکی از آثار دوران قاجار بنام عمارت مسعودیه است.
ساخت عمارت مسعودیه در سال 1295 هجری شمسی به پایان رسیده همچنین این عمارت باغ سردار ایرانی باغ لاله زار و باغ نگارستان را در کنار خود دارد. 5 بنای کلی در این عمارت ساخته شده که شامل سفره خانه,حوضخانه,دیوان خانه,عمارت سید جوادی و عمارت مشیرالملکی        


عمارت مسعودیه یک ساختمان تاریخی مربوط به دوره قاجار است که در تهران، میدان بهارستان قرار دارد. این اثر در تاریخ ۲۷ دی ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت ۲۱۹۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
باغ عمارت مسعودیه بادستور مسعود میرزا حاکم اصفهان، ملقب به ظل‌السلطان فرزند ناصرالدین شاه پس از آقامحمد در ۱۲۹۵ ق، به سرکارگری رضا قلی خان (ملقب به سراج الملک) در زمینی به وسعت حدود ۴۰۰۰ مترمربع و مرکب از بیرونی (دیوان خانه) و اندرونی و دیگر ملحقات بنا شده است. در واقع نام این عمارت نیز برگرفته از نام مسعود میرزا به مسعودیه شهرت یافته است.
دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد