دانلود کاملترین و جامع ترین مقالات هنر و معماری - 1395/2

کدهای اختصاصی
Code

الکسا

X بستن تبلیغات

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 186
» بازديد ديروز : 2
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 200
» بازديد سال : 200
» بازديد کل : 26461
» اعضا : 0
» مطالب : 327

دانلود پروژه پاورپوینت معماری پايدار


تاریخ انتشار پست : 1395/2/1 بازدید : 66
پاورپوینت معماری پايدار
در دنیای امروز معماری که باعث جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش آلودگی محیط زیست میشود را معماری پایدارنامند در این نوع معماری ساخت ساختمان ها به گونه ای ست که با شرایط اقلیمی سازگار میباشد.
پروژه پاورپوینت حاضر در مورد معماری پایدار و در 53 اسلاید آمده است محیط زیست جهانی چند پیشنهاد داده است که خلاصه آن در زیر تشریح شده است.
كميسيون جهاني محيط زيست و توسعه تعريف پايداري را اين گونه پيشنهاد كرده است : تاُمين كردن نيازهاي كنوني بدون لطمه زدن به توانايي نسل هاي آينده براي بر آوردن  نيازهاي خاص خود . در اين تعريف ضمن اين كه به نقش هاي اخلاقي انسان ها در حيات ابدي شان در كره خاكي اشاره نشده ، مرتبه و ارزش اركان و مؤلفه هاي ديگر دخيل در ايجاد نظام زيست جهاني نيز ناديده گرفته شده است . نياز به يافتن راه حل هاي بلند مدت كه تداوم بقا و رفاه انسان را تضمين كند ، از يافتن واژگان مناسب براي تشريح اين نياز ، بسيار ضروري تر است . از اين لحاظ ، بحث و مجادله  درباره اصطلاح هاي معماري سبز ، پايدار ، يا بوم سازگار ، خيلي مهم نيست. معماري يكي از شاخص ترين صورت هاي فعاليت اقتصادي است . نابودی زمین توسط ما منجر به نابودی 27000 گونه زیستی در یكسال می‌شود یعنی هفتاد و چهار انقراض در یك روز و یا سه نابودی در یك ساعت! مدارك جدیدتری براساس مجله تایم مورخ 31 ژانویه 2000، این تعداد را بالاتر نشان می‌دهد یعنی صدها انقراض در یك روز.

ضرورت بوم شناسی و مسائل زیست محیطی: گرم شدگی كره زمین، نازك شدن لایه ازن بعلت استفاده از انواع آلاینده ها، افزایش آلودگی محیط زیست و انقراض گونه‌های زیستی.

توسعه وتغییر محیط زیست: باعث از بین بردن زمین‌های كشاورزی، فرسایش خاك و آلوده كننده محیط زیست و به مخاطره انداختن سلامتی و بهداشت مردم است اصطلاح پایداری (sustainable) برای نخستین بار در سال 1986 توسط كمیته جهانی گسترش محیط زیست تحت عنوان (رویارویی با نیازهای عصر حاضر بدون به مخاطره انداختن منابع نسل آینده برای مقابله با نیازهایشان) مطرح شد.   
دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :

دانلود پروژه پاورپوینت معماری دوره قاجار


تاریخ انتشار پست : 1395/1/31 بازدید : 46
پاورپوینت معماری دوره قاجار
  
در قرن 13و14 سبک معماری که مدل معماری غربی بود  معماری قاجاری را شکل داد اگر چه این مدل در دوره زندیه صفویه و افشاریه شروع شد اما در دوره قاجاری شدت فراوان داشت از اثار بنام این دوره مدرسه آقا بزرگ دارالفنون کاخ گلستان بازار تهران مسجد و مدرسه سپهسالار و ... می توان اشاره کرد. عکس بالا بیمارستان مفخم در خراسان شمالی شهر بجنورد از آثار دوره قاجاریه است

پروژه پاورپوینت زیر در 49 اسلاید آمده است و در مورد معماری در دوران قاجار میباشد و پاورپوینت فوق در 13 بند بیان شده است که با تصویر آمده است. 


دراین دوره تلاش می شد که پیوندی بین سه طیف فکری به وجود آید: ساختمان های وزارت امور خارجه، اداره پست، صندوق پس‌انداز بانک ملی را درواقع می توان به عنوان نمونه این گونه ساختمان های التقاطی نام برد.  این گرایش‌های متفاوت و بعضا متضاد درمعماری این دوره ناشی از اختلاف در گرایش های سیاسی و ایدئولوژیک این عصر از تاریخ ایران است که ریشه درجریان‌های عقیدتی- سیاسی اواخر دوره قاجار و اوایل دوران پهلوی دارد.


 

آثار معماری دوره قاجار:

آثار معماری دوره قاجار که در این پاورپوینت به ان پرداخته شده شامل موارد زیر می باشد که هر کدام دارای توضیحات و تصاویر مرتبط می باشد.
- کاخ گلستان
- مدرسه آقابزرگ
- مسجد و مدرسه سپهسالار
- تکیه دولت
- دارالفنون
- بازار تهران
- بازار اراک
- نگارستان
- قصر فیروزه
- قصر دوشان تپه
- مسجد سلطانی
- خانه طباطبایی
- خانه بروجردیدریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد