دانلود کاملترین و جامع ترین مقالات هنر و معماری - 1395/1

کدهای اختصاصی
Code

الکسا

X بستن تبلیغات

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 186
» بازديد ديروز : 2
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 200
» بازديد سال : 200
» بازديد کل : 26461
» اعضا : 0
» مطالب : 327

دانلود پروژه پاورپوینت هنر و معماری دوره صفویه


تاریخ انتشار پست : 1395/1/30 بازدید : 30
پاورپوینت هنر و معماری دوره صفویه

از سال 880 شمسی تا 1101 دوران درخشان هنر ایران بوده و ادامه  هنر دوران زمان تیموریان نیز بوده است از اثار دوره صفوی قالی بافی سفالگری پارچه ارایی فلزکاری معماری نقاشی و ...پروژه فوق در رابطه با هنر و معماری در دوران صفویه میباشد و در 56 اسلاید تشریح شده است و در 14 بند آمده است که در زیر مشاهده می نمائید.


از عمارات دوران صفوی در مقایسه با بناهای دوران‌های دیگر ایران، تعداد بیشتری باقی مانده‌است. با این وجود معماری دوران صفوی نسبت به معماری سلجوقی، ایلخانی و تیموری ناشناخته مانده‌است. چند عامل به تعیین این تناقض کمک می‌کند. یک عامل، عامل پیش پا افتاده تعصب و پیشداوری است. عمارات زیبای دوران صفوی پیوسته تحسین بی چون و چرا در پی داشته، از این رو به سادگی در زمره طبقه‌بندی ناخوشایند جذابیت‌های توریستی قرار گرفته و به همین دلیل تعدادی از آن‌ها به صورت جدی ارزیابی مفصل و محققانه نشده‌است. از طرف دیگر، می‌توان مستندات ناقض و ناکامی معماری صفوی را نیز ذکر کرد: یعنی کمبود نسبی مقاله‌ها، طراحی‌ها و رسالات علمی در این زمینه به جستارهای عموماً شتابزده انجامیده‌است. عامل مهم دیگر، بی حفاظی و در دسترس همگان بودن معدودی از بناهای مهم اصفهان است که این امکان دسترسی به‌آن‌ها باعث شده که در مقایسه با آثار غیر غابل دسترس اردبیل، ماهان، کرمان و مشهد بطور غیر منصفانه نا شناخته باقی بمانند. معنای این غفلت متناقض از آثار خلاقه و غنی این دوره، در این‌است که اصطلاح صفوی به‌منظور کاربرد آن در زمینهٔ معماری چندان وافی به‌مقصود نیست. هنوز نمی توان نوع خاصی از پلان کف، سازمان‌بندی فضایی، ترکیب بندی نمای پیشین، مقرنس، نیمرخ‌های قوسی و یا طاق‌بندی را بدان اطلاق کرد.
فهرست:

مقدمه
زمینه سیاسی
کمیت و توزیع بناها
سبک معماری دوره صفویه
هنر دوره صفویه
 بنای مسجد امام
عالی قاپو
مسجد شیخ لطف الله
كاخ چهلستون
قصر هشت بهشت
تالار اشرف
مدرسه چهارباغ
افشاریه و زندیه
قاجاریه و معاصر


دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :

دانلود پروژه پاورپوینت کاشی کاری


تاریخ انتشار پست : 1395/1/29 بازدید : 34
پاورپوینت کاشی کاری

با پیدایش دین اسلام  سبک معماری در این مناطق (خاورمیانه) تغییری در تزئینات خود پیدا کرد ماقبل اسلام هنر نماد انسان و حیوان را بیان می کرد از نظر اسلامیون وقت هنر باید در اختیار علم و دانش انسان باشد نه پرستش 
پاورپوینت کاشی کاری

 صنعت و معماری كاشی كاری و كاشی سازی كه بیشتر از همه در زیبایی و تزیین معماری سرزمین ایران و به طور خاص بناهای دینی و مذهبی به كار می رود. این نكته را باید یادآور شد كه مراد كاشی گر و كاشی ساز از خل ...

دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :

دانلود پروژه پاورپوینت تحلیل برج قابوس


تاریخ انتشار پست : 1395/1/28 بازدید : 24
پاورپوینت تحلیل برج قابوس ( میل گنبد )

پروژه پاورپوینت فوق تحلیل یکی از برج های سنتی ایران میباشد.

معماری این شهر جالب است شهر گنبد کاووس در شمال ایران و جزء استان گلستان میباشد در دوران تاریخ دور به نام شهر جرجان معروف بوده و به دلیل قرار داشتن در مسیر جاده ابریشم از اهمیت بسیاری در تجارت بازرگانی برخوردار بوده است. در طول دوران های متمادی، هنگام حکمرانی سسلسه های آل زیار و آل ...
فهرست:
معرفی شهر
نیارش
مشخصات بنا
پی و بدنه بنا
سردر ورودی و تزیینات آن
انعکاس صدا
بندکشی دیواره برج
نحوه اجرای برج
هدف اولیه ساخت بنا
بانی ساختمان
مرمت بنا
صدمات و تعمیرات برج
یک خبر خیلی مهم
وضعیت فعلی بنا
منابع


دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :

دانلود پروژه پاورپوینت معماری پرش کیهانی


تاریخ انتشار پست : 1395/1/27 بازدید : 25
پاورپوینت معماری پرش کیهانی

چارلز جنکس معماری امریکایی بوده که در سی سال گذشته حضوری پررنگ در زمینه سبک شناسی و نقد تدوین داشته است چارلز جنکس در سال 1939 در بالتیمور امریکا بدنیا امد وی در سال 1961 از دانشگاه هاروارد فارغ االتحصیل رشته معماری شد. 


پروژه معماری زیردر29 اسلایدتشریح شده است و در7بندبیان شده که در زیر به آن اشاره شده است.

فهرست:

مقدمه
روند تغییر دیکانستراکشن و فولدینگ به پرش کیهانی
علوم و نظریه های قبل از ایجاد
فلسفه ابداع و ایجاد
ضوابط و اصول طراحی
معرفی معماران برتر این سبک
آثار برتر

معماران سبك ديكانستراكش كه از اوايل دهه نود ميلادي به سمت مكتب فولدينگ گرايش پيدا نمودند، بر اين نظريه نيز خود را پايبند نديدند. آن ها در روند شكل گيري موضوعات علمي وفلسفي جديدتر، حركت علمي فلسفي نوين در معماري كه از اواخر دهه 1970 با مبحث ديكانستراكشن شروع شد را ادامه دادند. در حال حاضر اين معماران به دنبال شكل كالبدي دادن از مفروضات و شناخت انسان از خود و محيط پيرامون خود مي باشند. آن ها معتقدند كه اين شناخت تنها از طريق علم و تكنولوژي و فلسفه صورت مي گيرد و معمار جهت حفظ حضور خود در ورطه تمدن امروز جهان، بايد با علم، تكنولوژي و فلسفه روز آشنايي كامل داشته باشد محيط مصنوع را با استفاده از موارد فوق به صورتي خلاق و هنري نشان دهد.
بنیانگذار و صاحب سبک در این مقوله فرانک گری است. در معماری پرش کیهانی طرح‌ها به صورت فانتزی و کژریخت (دفرمه) است. سبک پرش کیهانی سبک جدیدی است که بیش از 10-12 سال سابقه ندارد. از نمونه کارهای فرانک گری می‌توان به موزه گوگنهایم واقع در شهر بیلبائو اسپانیا و همچنین سالن کنسرت والت دیسنی در لوس آنجلس اشاره کرد.در کارهای فرانک گری خط راست وجود ندارد. پلان این موزه به شکل گلی در حال شکفتن است و اجزای ساختمان از مرکز به سمت بیرون گسترش یافته‌است. جنس نمای موزه از ورق تیتانیوم است.
چارلز جنکز در مورد این موزه ایرادی را عنوان کرده‌است: او اعتقاد دارد که گری باید در نمای ساختمان از ورق‌هایی با ابعاد متفاوت استفاده می‌کرد. همانند فلس ماهی. و به نسبت شکل بنا ابعاد ورق‌ها باید تغییر می‌کردند. گری در کارهای بعدی خود این مسئله را مد نظر قرار داد. معماری پرش کیهانی را می‌توان سبک تکمیل کنندهٔ تاخوردگی (فولدینگ) و واسازی دانست.
د ریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :

دانلود پروژه پاورپوینت معرفی رم کولهاس و آثار او


تاریخ انتشار پست : 1395/1/26 بازدید : 25
پاورپوینت معرفی رم کولهاس و آثار اوط

یکی از معماران صاحب سبک رم کولهوس هلندی ست وی در سال 1944 در رتوردام بدنیاامد او 4 سال از سالهای نوجوانی خویش را در اندونزی سپری کرد پس از ان به لندن رفته و به تحصیل رشته معماری پرداخت 


پروژه  پاورپوینت رم کولهاس و آثارش در 39 اسلاید جمع آوری گردیده است و شامل 15 بخش میباشد که تیتروار در زیر آمده است.
فهرست:

بیوگرافی
رم کولهاس و چاپ کتاب هذیان نیویورک
تعریف معماری از نظر رم کولهاس
ویژگی آثار رم کولهاس
رم کولهاس و بحث اقتصاد ساختمان
آثار رم کولهاس
- موزه ملی دانشگاه سئول - (Seoul National University Museum)
- کتابخانه مرکزی سیاتل
- مركز تكنولوژي مك كورميك تريبون شيكاگو
- ویلا دال آوا
- کتابخانه ژوسیو در پاریس
- ساختمان جدید مرکز تلویزیون چین
- تالار موسیقی
- طراحی کفش
- منابع

رم کولهاس متولد سال 1944 رتردام هلند است. بین سالهای 1952 تا 1956 در اندونزی مقیم بود و سپس به عنوان خبرنگار و فیلم نامه نویس در آمستردام ساکن شد. پس از آن به لندن رفت و به تحصیل معماری جاذبه شهر نیویورک وی را بر آن می دارد که درباره معماری این کلان شهر در تحقیقاتی را انجام دهد که در سال 1978 در کتابی با عنوان «هذیان نیویورک»  به چاپ رساند و به زودی مشهور شد. او در این کتاب به جنبه های جذاب شهر نیویورک که تقریبا فاقد طراحی شهری و معماری با کیفیت است می پردازد و با این کتاب دلزدگی خود را از شهرهای به شدت طراحی شده و انعطاف ناپذیر هلند و خصوصا رتردام اعلام می کند. کولهاس بعدا به لندن برمی گرد جایی که او دفتر معماری خود را تحت عنوان OMA بنا نهاد. دفتری که با پشت کار او و همکارانش به عنوان مکانی مطرح گردید که فرهنگ معاصر و معماری معاصررا بسط می داد.او در خلال کار دفتر خود در سال 1995 کتاب کوچک،متوسط،بزرگ و کلان را نیز منتشر کرد و در سال 2000 شرکتی را نیز تحت عنوان خواهر زاده شرکت خود تاسیس کرد.که به عنوان مشاور با شرکت اصلی رابطه بین جامعه و ساخت محیط را بررسی کرد. متنی که مطالعه نمودید مربوط به مقدمه پاورپوینت معرفی رم کولهاس و آثار او می باشد و پس از دریافت این پاورپوینت می توانید تمام مطالب آن را در اختیار داشته باشید.
دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :

دانلود پروژه پاورپوینت معماری همساز با اقلیم


تاریخ انتشار پست : 1395/1/25 بازدید : 28
پاورپوینت معماری همساز با اقلیم

پروژه پاورپوینت حاضر در رابطه با همساز بودن معماری انسان و اقلیم میباشد.رابطه انسان و اقلیم مانند رابطه نوزاد با گهواره است. با توجه به شرایط  نوزاد و گهواره یعنی اینکه لطیف و گرم باشد و جایگاهی مناسب برای نوزاد فراهم آورد نوزاد با آرامش و در سلامتی پرورش خواهد یافت. به عبارت ...
دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :

دانلود پروژه پاورپوینت نور و کاربرد آن در معماری


تاریخ انتشار پست : 1395/1/25 بازدید : 29
پاورپوینت نور و کاربرد آن در معماری

بخش زیادی از تاثیر گذاری تصویر در معماری شب را نورپردازی تشکیل میدهد زیبایی های محیط و چشم نواز از برخورد نور بوجود میاید وگرنه در تاریکی زیبایی محیطی و معماری مفهومی ندارد حالا نور میتواند طبیعی یا مصنوعی باشد(خورشیدی, نور پردازی) 
پاورپوینت  نور درمعماری امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است 

تعریف نور:

نور مرئی یا نور یا پرتو ، یک تابش الکترومغناطیسی و حاوی فوتون است که به چشم انسان و دیگر موجودات مرئی نمایان می‌شود. نور مرئی با طول‌موجی از حدود ۳۸۰ تا حدود ۷۴۰ نانومتر در بین دو نور نامرئی فروسرخ که در طول‌موج‌های بلندتر و فرابنفش که با طول‌موج‌های کوتاه‌تر یافت می‌شود، قرار دارد.
پرتو دارای تعریف دقیقی نیست، جسمِ شناخته شده یا مدل مشخص که شبیه آن باشد وجود ندارد؛ ولی لازم نیست فهم هر چیز بر شباهت بنا شده باشد. نظریه الکترومغناطیسی و نظریه کوانتومی با هم ایجاد یک نظریه نامتناقض و بدون ابهام می‌کنند که تمام پدیده‌های نوری را توجیه می‌کنند.
نظریه جیمز کلرک ماکسول درباره انتشار الکترومغناطیس و نوربحث می‌کند در حالیکه نظریه کوانتومی برهم کنشِ نور و ماده یا جذب و نشر آن را شرح می‌دهد، از آمیختن این دو نظریه، نظریه جامعی که الکترودینامیک کوانتومی نام دارد، شکل می‌گیرد.
نظریه‌های الکترومغناطیسی و کوانتومی علاوه بر پدیده‌های مربوط به تابش بسیاری از پدیده‌های دیگر را نیز تشریح می‌کنند بنابراین می‌توان منصفانه فرض کرد که مشاهدات تجربی امروز، کم‌وبیش در چارپوبِ ریاضی جوابگوست. سرشت نور کاملاً شناخته شده‌است اما در مورد واقعیت نور هم‌چنان پرسش وجود دارد.
پاورپوینت نور و کاربرد آن در معماری دارای 39 اسلاید بوده که می توانید فهرست و تصاویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید آن نمایید.

 

فهرست:
مقدمه
تعريف نور
منابع نور
تفاوت نور طبیعی و ساختگی
هماهنگی بین نور طبیعی و ساختگی
نور و بینایی
اهمیت  نور
تاثيرنور در طبيعت
نور درطبیعت
تأثیرات روانی نورطبیعی
نور و بشر
استفاده از نور طبیعی در معماری سنتی ایران
نورگیر
تمرکز و تاکيد برروی سوژه به وسيله نور
هدايت کنندگی نور
پراکنده کردن و عبور غيرمستقيم نور
ايجاد بافت به وسيله نور ورودی از پنجره مشبک
عبور نور به صورت روحانی
هدايت کنندگی به سمت مقصد
زيبايی در انعکاس نور
نوردرمعماری مدرن
نظر برخی از معماران درباره نور
- تادائو آندو
- لویی کان
- لوکوربوزیه
- هاندیش کرامر
- موریس لاپیدوس
- نور پردازی اماکن قدیمی
انواع نورپردازی اتاق
نورپردازی و نورمناسب
حل وابستگی شديد وضع روشنايی درون به محيط بيرون
در نور پردازی طبيعی دو عامل در نظر گرفته می شود
نور پردازی طبيعی
معماری موفقیت آمیز
منابع

دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :

دانلود پروژه پاورپوینت مصالح عایق در و پنجره


تاریخ انتشار پست : 1395/1/24 بازدید : 32
پاورپوینت مصالح عایق در و پنجره

پنجره هایی که از 2یا3  جدارهتشکیل میشوند را عایق نامند این پنجره ها مانع انتقال گرما و سرما و همچنین صدا میباشند و نسبت به نمونه سنتی آن بسیار کارامدترند معمولا ضخامت این جداره ها بین 3 تا 10 میلیمتر جهت کاربردهای خاص متغییر است.


پاورپوینت حاضر در 145 اسلاید جمع اوری شده از این پاورپوینت می توان  برای دوربین عناصر و جزئیات نیز استفاده کرد.
 فهرست:

مقدمه
عایقكاری درها و پنجره ها
اندازه و محل قرارگيري پنجره ها
محافظت از پنجره ها
ساختار فیزیکی و شکل عایق ها
الیاف شیشه
پشم سنگ
پشم سرباره
ورمیکولیت
فلز براق
پتویی و نواری
عایق پتویی
عایق نواری
تخته ها یا دال های صلب
عایق در جا ساخته شامل پاشیدنی، درمحل به صورت فوم در آمده و دمیدنی
مزایای عایق های پشم معدنی صلب عبارتند از
معایب عایق های پشم معدنی صلب عبارتند از
مزایای پشم معدنی رولی عبارتند از
معایب پشم معدنی رولی عبارتند از
مزایای تخته فوم پلی یورتان عبارت است از
معایب تخته فوم پلی یورتان عبارت است از
مزایای عایق تخته ای آلی عبارتند از
معایب عایق تخته ای آلی عبارتند از
نوار لاستیکی
خصوصیات پروفیل های آلومینیومی
انواع شیشه
شیشه دوجداره
درب و پنجره upvc
انواع شیشه دوجداره
خصوصیات پنجره های دوجداره (upvc)
ویژگیهای درو پنجره‌های UPVC
نمونه های استفاده از شیشه دوجداره در ساختمان
شیشه پیش تنیده شده (سکوریت)
شیشه اسپایدار
شیشه خم
شیشه لمینیت
موارد استفاده از این شیشه
نمای فریم لس
اجرای نمای فريم لس Frame Less
خصوصیات نمای فریم لس
روش اجرا
جدیدترین صنعت تولید جایگزین شیشه ها
بلوک شیشه ای
کاربرد بلوک شیشه ای در داخل ساختمان
کاربرد بلوک شیشه ای در نمای ساختمان
شیشه انعکاسی (رفلکتیو)
شیشه های محافظ در برابر آتش
شیشه مقاوم در مقابل صوت
کف شیشه
شیشه مسلح
شیشه های خود تمیز شونده
شیشه های کنترل کننده انرژی
پانل های پلی کربنات
منابع و ماخذ

دریافت فایل
دسته : پاورپوینت های معماری ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد